DYŻUR pełni: tel. 86 225 22 40

Elementy toczne

Wszystkie elementy toczne wytwarzane są z hartowanej stali łożyskowej i w zależności od zastosowania są dostarczane w różnych klasach dokładności z różnymi odchyłkami wymiarów i kształtu.

Elementy toczne łożysk obejmuje:

  • Kulki łożyskowe- Kulki jednego wymiaru i określonej klasy dokładności są selekcjonowane na grupy o bardzo zawężonych tolerancjach średnicy. Każda grupa selekcyjna jest oddzielnie pakowana, a na opakowaniu podana jest średnia odchyłka grupy.
  • Wałeczki- Tolerancja wałeczków zależy od wymiaru nominalnego średnicy lub długości. Każda grupa wałeczków jest oddzielnie pakowana, a opakowanie jest oznaczone średnimi odchyłkami średnicy i długości wałeczków.
  • Igiełki łożyskowe- wykonane ze stali łożyskowej i mogą być dostarczane w dwóch wykonaniach: z czołem wypukłym i czołem płaskim. Igiełki łożyskowe dostępne są w trzech klasach dokładności, w każdej grupie natomiast wyselekcjonowane są na grupy wymiarowe, których tolerancja zależy od klasy dokładności. Każda grupa jest oddzielnie pakowana i oznaczona za pomocą najmniejszej i największej odchyłki.